Zimní příroda vydala četné poklady

Hrubá Skála - Rokytnice p. Tr. – Poslední zimní den jsme opět s kárkou vyrazili za odpadky. Během roku tak dobrovolně několikrát projdeme příkopy lemující silnici z Borku do Troskovic. A musím potvrdit, že nás pěší a motorizovaní výletníci i někteří domorodci nezklamali. Odpadků bylo při silnici opět dost, více než na jeden pytel.

Obecní úřad nás na více než kilometrovou pracovní cestu dobře vybavil plastovými pytli, a už jen stoupání k lesu majitele Karla Königa bylo plodné. Plastových lahví a vůbec obalů od nejrůznějších pochutin bylo dost a dost. Převahu měly obaly od cigaret. Zdá se, že kuřáci zatížení stoupající spotřební daní jsou k pořádku víc než neteční. Našly se opět odpadlé plastové poklice ochrany automobilových kol, zbytky svačin a hrábě na listí, části plastových obalů od průmyslových hnojiv, sem tam i skleněná lahev od alkoholu či klasická plechovka. Ty už pomalu vytlačují malé plastové vaničky na různé saláty.

Odměnu nám letos nachystali pivní labužníci, do vlhka a chladu příkopu si totiž uložili dvě plné a dobře uzavřené plechovky řeckého a německého piva. Zatím letos v příkopu scházela stavební suť a rozbité kachlíky, asi jsme vyšli moc brzy. (moh)

Obecní úřad Hrubá Skála

Doubravice 37