ZAHRADNÍ SLAVNOST POD ZÁMKEM SE VYDAŘILA

HRUBÁ SKÁLA : V sobotu 6. září se na zahradě u budovy známé jako "Karouškárna" pod zámkem uskutečnila velkolepá horolezecká zahradní párty. Hostitelé - manželé Meierovi nestačili počítat muže i ženy, kteří k nim na travnatý dvůr v sobotním odpoledni natěšení přicházeli. Ve svých nejlepších letech patřili ke špičce českého i německého pískovcového lezení. Milan Meier postupně napočítal více než stovku kamarádů a dalších hostů, pak už mu prsty došly…. Přesto se chuťově dobře vyladěný gulášek, svijanské a  plzeňské pivo, víno a další dobroty -  dostaly na všechny přítomné. Ani počasí organizátory nezklamalo.

Jak při uvítání vysvětlil Leoš Chládek, "Zahradní slavnost" je současně oslavou narozenin posledních lezeckých bardů. Na vozíčku přijel Bohouš Svatoš(85r.), v pohodě rozdával své vzpomínky Drahoš Machaň(85r.), k oslavencům také patřil liberecký Jirka Plátek (85r.), Miroslav Dědek(80r.)Bojsa, kulatiny slavili i další kamarádi - nynější archivář a kronikář turnovských horolezců Zdeněk Konrád, Boris Hlaváček a Libor Čech(60r.). Jeho a Pepy Štrosnera hudební skupina Family, bavila až do večerních hodin. Například ještě kolem 20 hodiny to v doprovodu melody boys na trávníku pěkně roztáčel známý německý horolezec Herbert Richter. Jeho ostře řezané rysy tváře, až příliž připomínaly Radana Kuchaře.
Kamarádi si v úvodu s pietou připomněli odchod do horolezeckého nebe třeba Ivany Chmelíkové a Zbyňka - Alíka - Gräfa.
V průběhu odpoledne se na párty objevil také starosta Hrubé Skály Jan Houška a Leoš Chládek v jeho doprovodu uvítal i emeritního starostu a kronikáře Miroslava Brixiho. Poprvé se na párty objevila i dcera bývalého fotografa Helena Heckelová, přišla se podívat i Taťána Kuchařová, nebo bývalá manželka Josefa Khuna Eva Rybová z Lomnice nad Popelkou.
Velkolepá zahradní slavnost pod zámkem měla už deváté pokračování.
Jiří Mohaupt

Obecní úřad Hrubá Skála